20 Şubat 2012 Pazartesi

Son zamanlarda

Aslında kızım çok huysuz bir çocuk değildir ama efe gibidir :) İlk cinsiyet tahmininde doktor önce erkek olacak demişti. Biz yavrumu bir ay oğlum oğlum diye sevdikten sonra kız olacağını öğrendik. Ondan mı bilmiyorum ama erkek gibi bir kız oldu :) Özgüveni yüksek maşallah. Biraz fazla hareketli. Geçen İkea'ya gittik. Milletin çocuğu ya anne babasının yanında ya da arabasında. Bizimki de ordan oraya koşturuyor. Mağazadan çıktığımızda pert olmuş durumdaydık :) Kız yaramazı desek yanlış bir tabir olmaz herhalde. Paylaşmayı çok bilmiyor ve bu yüzden de arkadaşlarıyla bazen sorun olabiliyor. Apartmandaki arkadaşının dergisini yırtmış ben okucam diye. Herşeyin onun olduğunu düşüncesi hala çok baskın. Hadi gittik kızımızın hatalarını telafi etmek adına dergiden iki tane birden aldık. Ara ara vurma eğilimi gösteriyor. Sabırlı olmaya çalışıp doğrusunu göstermeye çalışıyoruz. 2 yaş sendromuna bağlayıp inşallah yakın zamanda geçer diye ümit ediyoruz. Tabi annenin de şikayetleri mevcut :) Altını alıp üstünü değiştirmek hiç abartmıyorum 40 dk. Alt açmak ayrı bir facia. Saatlerce dolansa hiç rahatsız olmuyor. Altını aldırmak istemiyor. Kıyametler kopuyor. Bazen baş edemeyip iki kişi altını almak zorunda kalıyoruz. Artık bu bez işinden en yakın zamanda kurtulmak istiyorum. Ancak işimiz zor gözüküyor. Gel seni klozete (kapalıyken) oturtayım diyorum yapmıcam olmaz deyip kaçıveriyor. Neyse ki vaktimiz var. İnşallah bu yaz sonunda tuvalet eğitimini tamamlamış oluruz. Bunların dışında öyle bir dillendi ki evin maskotu oldu desem yeridir. Akşamları sanki evde tiyatro oynuyor. Artık Zeynep Sude birşey dese de gülsek modundayız :) Unutmak istemediğim ve duyduğumda hem nerden öğrenmiş diye şaşırdığım hem de çok güldüğüm şeyleri yazmak istiyorum.
-Anne televizyon izlerken Zeynep Sude kumadayla televizyonu kapatır. Anne tekrar açmak için kumandayı eline alır. Zeynep Sude koşarak gelir ve " tupten (lütfen) açma anne tüpten " der :)
- Baba anneyle konuşmaktadır. Hararetli konuşmanın etkisiyle sesi yükselen babasına " bağırma baba bağırma" der ve gider :)
- Babasının gözünün içine baka baka ipadi alır ve koltuğa oturur. Baba ipadi ona vermesini söyler ve dumur eden bir cevapla karşılaşır.." olmajj..veemem.." :)
- Anane çorba koyar ve Zeynep Sude'ye uzatır. Anane çorba güzel mi diye sorar. Cevap: Güzel ama cıcak (sıcak) :)
- Zeynep Sude sayı saymaya başlar. bir-altı-yedi-tetiz-totuz-on. bitti :)

2 yorum:

  1. OYY OYY YERİM BEN BUNU MAAŞALLAH.BEN ERKEK ÇOCUK ANNESİ OLARAK KIZ ÇOCUKLARA AYRICA BAYILIYORUM :)

    YanıtlaSil
  2. teşekkür ederim :) Allah gönlüne göre versin inşallah..

    YanıtlaSil