2 Ocak 2013 Çarşamba

Süslü :)

2 yaş sendromunu çok şükür atlattık (şimdilik öyle görünüyor)..Ara ara sabrımızın zorlandığı anlar olsa da durumu iyi idare ettik sayılır. Ancak bir dönemin kapanışı diğer bir dönemin başlangıcı oluyor sanırım. Bu aralar Zeynep Sude aynaların karşısından ayrılmıyor. Etek ve pantalon giymeyi istemiyor. Kendi tabiriyle uzun çorap ve elbise istiyor. Yataktan kalkar kalkmaz anne kıyafetlerimi giydir diyor. Kıyafetler giyildikten sonra da elbisesini çıkarıp kilotlu çorapla dolanmaya bayılıyor. Saçlarını açık istiyor ki sağa sola savurabilsin :) Saçlarını toplasakta belli bir süre sonra mutlaka açtırıyor. Güzellik kavramını kendince öğreniyor..Her ne kadar bana, bunları yaşaması erken bir yaş gibi gelse de çocukları daha büyük olan arkadaşlarım normal bunlar diyor.
- Geçenlerde, Zeynep Sudeyi hazırladım..Bende üzerimi giymiş aynaya bakıyorum.Yanıma yaklaşan Zeynep Sude beni şok eden sorusunu sordu.
-Anne sen mi daha güzelsin ben mi?
Önce şaşırdım sonra kendimi toparlayıp tabi kızım sen daha güzelsin dedim. Tabi ben bu cevabı verirken kendisi mest olmuş bir halde aynaya bakmaktaydı :)
***
Yine evimize misafir geleceği için giyindik. Arkadaşlarım gelir gelmez Zeynep Sude:
- Nasılıııım..güzel olmuşmuyum ( tabi eller saçlarda havalı havalı atıyor :) )
****
Şimdi ki çocuklar bir alem..Bakalım daha neler göreceğiz :)

2 yorum:

  1. Bu kızlar hakikaten yaman oluyor bizde de aynı durumlar,cilve,naz kendini sevdirme oyunları hiç bitmiyor:)
    sevgiler!

    YanıtlaSil
  2. Doğru söylüyorsunuz valla nasıl davranacağımızı şaşırıyoruz şimdiki çocuklara :))

    YanıtlaSil