28 Ekim 2013 Pazartesi

Tatlı cadı

Zeynep Sude, inatçı bir kız. Bazen bu huyu yüzünden yok yere saatlerce ağlayabiliyor. İlgiyi çok seviyor. Çok sosyal. Okula başladığından beri kendi kendini oyalamaya başladı.En sevdiği oyun öğretmencilik :) Öğretmenleri onlara ne anlatıyorsa aynısı yapmaya çalışıyor. Yazmaya ve kesmeye merak sardı. Okuldan getirdiği etkinliklerini bir güzel evde kesip paramparça ediyor :)
Yaşı gereği olsa gerek sürekli kıyafet değiştiriyor. Çekmeceleri bir güzel karıştırıp alakalı alakasız şeylerle kombin yapabiliyor. Bu durum aramızda savaş çıkaracak kadar abartı vaziyette. Bu konuda anne kız kavgalarımız çoktan başladı bile :) Süsüne çok düşkün. Nerdeyse taçsız dışarı çıkmıyor.Son zamanlarda saç bantlarını da sever oldu. Pek pantolon giymeyi sevmiyor. Eşortmanla kendini hiç güzel bulmuyor.Bir de sınıfındaki Ayşe Melek kadar güzel olmak istiyor :)
En sevdiği renk pembe. Pembe olan herşeyi seviyor. Hayatımıza barbie karakteri grdi. Babasından barbieli şemsiye, barbieli motorsiklet ve kask (kaz diyebiliyor) istiyor. Benden ise gelecek doğum gününde barbieli pasta :) İşine gelmeyen birşey dediğim zaman "annem ve hayalleri" diyebilicek kadar boyundan büyük konuşuyor.Ama bir o kadar tatlı, ballı, kremalı bir cadı o :)
Baba: hiç sözümüzü dinlemiyorsun kızım bak bizi çok üzüyorsun.
Z.Sude: Baba ben küçüğüm ya o yüzden sizin sözünüzü dinlemiyorum büyüyünce söz dinlicem :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder